"Už je to tak, jsi vyšinutý potrhlík. Ale něco ti řeknu, to ti nejlepší jsou."

Barvy kolem nás

19. října 2016 v 15:00 |  Čajový dýchánek u Kloboučníka
Kolem nás se nachází tisíce, ba miliony barev. Každá je jiná a každý je jinak vnímá. Některé na nás působí lépe jiné hůře. Barvy jsou důležité pro celkové vnímání světa. Už malé děti ví, že červená je znak nebezpečí a držet by se měli u uklidňující zelené. Každý se charakterizujeme tím, jakou barvu rádi nosíme, optimisté si oblekají veselé a pozitivní, pesimisté tmavé a posmutnělé.

Výsledek obrázku pro duhaJaro je jedno z nejkrásnějších dob, vše kvete a vše se probouzí z dlouhé zimy. Z ledových a bílých plání se stávají barevné a krásné širé louky. Kolem nás se rozkvétají poupátka lučních květin, na stromech vznikají květy pro budoucí plody. Zvířata se probouzejí po dlouhé zimě a všude kolem je náhle živo. I nálada lidí se zlepšuje a je mnohem veselejší. Dny se prodlužují, oteplují a my tak nemusíme trávit dlouhé večery doma, ale může chodit na procházky po krásném a zbouzejícím se okolím.

V létě se barvy dostávají do své syté fáze. Obloha je nádherně modrá a čistá, jako pitná voda. Ty nejrudější růže jsou tak rudé, až z toho bolí oči. Pomalu, ale jistě dozrává zelenina, ovoce a lesní plody. Z procházek po okolí, se stávají výpravy do hlubin lese, právě pro tyto výborné pochoutky jako jsou jahůdky nebo borůvky s ostružinami. Snadno se můžeme ochladit v rybníčku nebo v přehadě v našem okolí.

Pan podzim nám syté barvy přenáší do tmavších tonů, ovšem stejně jako předchozí období, má pořád v sobě spousty barev. Listy stromů odpadávají a dá se v nich ležet a koukat na oblohu s menšími mráčky. Sbíráme poslední plody ze zahrádky a jíme poslední rajčátka. Podzimní deštíky, jsou pro úrodnou půdu odměnou za neúnavnou práci přes celé léto.

Zimní měsíce, přináší čistotu. Kolem nás nemůžeme vidět nic jiného než nekonečné bílé pláně. Zvířátka se opět uchylují k spánku, i lidé jsou v tomto období ospalejší. Děti avšak radostnější z výhledu na Mikuláše a Ježíška. Půda odpočívá, aby další rok mohla opět věnovat svou úrodnost do šťavnatých plodů. Zimní večery trávíme u krbu v teplíčku, s šálkem čaje či kávy a příjemnou společností nám může být rodina, přátelé, zvířata nebo kniha na dobrou noc.

Váš Kloboučník :)


_______________________________________
Zdroj obrázku: http://www.zstyrsovarbk.cz/wp-content/uploads/2012/02/duha1.jpg
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Univer Univer | Web | 19. října 2016 v 16:54 | Reagovat

Já mám náhodou ráda dlouhé zimní večery :-) Tak si někam lehnout pod peřinu s čajem a dívat se třeba na film... aaagh :D

Co je ovšem horší, je počasí venku, hlavně ráno, když člověk musí vstávat z vyhřáté postele a vstoupit do promrzlého světa.

Jinak, moc hezky a výstižně jsi popsala roční období.

2 zezivotasnilku zezivotasnilku | 19. října 2016 v 17:55 | Reagovat

To já taky, ale už nemám ráda to stávíní za tmy a to když za tmy jezdím i domů :D .. Děkuji. Ono to tak uplně nebylo v plánu :D :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama