"Už je to tak, jsi vyšinutý potrhlík. Ale něco ti řeknu, to ti nejlepší jsou."

Historie

1. listopadu 2016 v 15:00 |  Čajový dýchánek u Kloboučníka
Přemýšleli jste někdy nad tím, co by kdyby? Co by bylo, kdyby něco nebylo? Co by vyplynulo ze situace, které by předcházeli jiné spory?


Co kdyby se třeba Vaši prarodiče nikdy nepotkali? Znamenalo by to, že by se Vaši rodiče nenarodili a vy také ne. Rodinná linie vaší rodiny by neexistovala, to by však mohlo pozměnit další momenty a okamžiky z historie. Ať už chceme nebo ne, musíme si uvědomit, že samostatnou existencí ovlivňujeme spoustu věcí okolo nás. Pomáháme ostatním, zachraňujeme životy nebo se staráme o opuštěná zvířátka.

Války ve společnosti byly od jakživa a i když jsou zlé, bolestné a špatné, je to regulace obyvatel. Co kdyby nebyla na světě nespravedlnost, potopa a požáry? Na světě by se žilo krásně, ale poněkud stísněně. Naše matička Země pojme jen určité množství obyvatelstva, které tyto války a katastrofy udržují na přiměřeném množství. Je to smutné, ale je to tak.

Nedávno jsem měla myšlenky ohledně toho, kdo vymyslel všechny pravopisné pravidla češtiny. Kdyby se nerozhodli pro práci na úpravách češtiny, nikdy by to nemusel být tak krásný jazyk (složitý, ale krásný). Objevil by někdo žárovku, kdyby tu nebyl Edison? Dozvěděli bychom se toho tolik o fyzice bez Alberta Einsteina? Jaká kniha by se stala mezinárodní bez Williama Shakespeara?

Když jsme u knih, co kdyby se nikdy nevynalezlo písmo? Jak bychom komunikovali bez přímého kontaktu? Zaznamenávání lékařství, práv a celkových hodnot člověka by nebylo běžné a ani možné. Zákony by byly stejné jako pohádky dříve - různé verze, v každé oblasti jiné a měnící se v rámci historie a kvůli vývoji společnosti.

Vše, co kolem vidíme, bereme jako samozřejmost, ale měli bychom si uvědomit, že tak prosté to není a někdo či něco stojí za to, že se to tak stalo, stane nebo se dít bude. Určitý důvod to mít musí. Někdy by však bylo zajímavě kdybychom si mohli vytvořit den, který by se odehrával přesně podle našich přání a pocitů.

Váš kloboučník :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama