"Už je to tak, jsi vyšinutý potrhlík. Ale něco ti řeknu, to ti nejlepší jsou."

Vánoční nálada..

26. listopadu 2016 v 13:27
Je konec listopadu a já na sobě začínám pociťovat změny nálady. Škola je stále stejně úmorná a stějně otravná, ALE je konec listopadu, no ne? To znamená, že zítra již tu máme první advetní neděli a první zapálenou svíčíčku. Všude se začnou zdobit domy, obchody a i lampy! Dneska jsem šla do obchodu s mamouškem a bráškem a moje nálada byla super, na každého jsem se smála a nahlas zdravila, a co to? Já jako intovert a smích a veselí na takové úrovni? Potěšila mě ta představa Vánoc za rohem.Navíc dnes si jdu zahrát na andílka a podělit se o svou radost s dálšími malými dětmi. Byla jsem oslovena svou starou třídou a paní učitelkou ze základní školy. A nepotěší i toto? Když již tam nechodím a i tak si vzpomenou právě na vás? Podle mě je to úžasné! Jsem tak nadšená a celý den prostě veselá jako opička! (Z toho důvodu to nezmění ani otravný strašný a věčně mrztý brácha!)

Vím, že to počasí není zrovna ideální na Vánoce a když se koukneme ven, moc to jako končící listopad nevypadá, ale člověk nemůže mít vše! Stačí přece jen to, že budeme mít volno, rodina se sejde, koukneme společně na pohádky a prostě BUDEME! To na Vánocích miluji. To, že vím co bude, navštívím babičku dědečka, půjdeme do kostela a bude nám v obývacím pokoji svítit stromeček (ať se mamoušek snaží, jak chce, stále se prosazuje ten živý a voňavý). Nesmím zapomenout ani na tu krásnou atmosféru doma, když se těšíte na to rozbalování dárečků i když většinou víte, co tam bude. Ale já si tento rok vynutila, že chci alespoň jednu věc, o které nebude vědět, že tam je (snad se vydaří).

Když tam přemýšlím nad těmi pohádkami, tak se mi zdá, že právě na Vánoce je ze mě zase ta malá holčička, co se těší více než kterákoliv holčička, a to protože vím co bude. Vím, co se bude dít a strašně se na to těším! Je smutné, že někteří Vánoce musí slavit sami nebo třeba v nemocnici. Na dětském oddělení jsem minulý rok strávila Mikuláše a ani nevíte, jak moc jsem byla naštvaná! Nemohla jsem na rozsvícení stromečku v naší vesničce a to mě vážně štvalo!

A víte co ještě se děje na Vánoce? No jasně, peče se! A to je u nás pravidelné jako hodinky. Na každého Mikuláše se začínají péct perníčky a poté jsou to všemožné druhy. Rohlíčky, linécké, vosáci, rumové kuličky, medvědí pracny a všemožné cukroví, kde musí být oříšky - to je nutností. Myslím, že bez toho by se naše domácnost už asi ani neobešla, už jenom z toho důvodu, že se u válení, vykrajování a pečení tak vyblbnem, že mouku stíráme ještě týden po Vánocích!

A podle mě o tom ty Vánoce jsou, vytvořit si zvyky, na které se pak celý rok těšíme a snažíme se dělat vše proto, aby nám vyšly a aby to byly nejlepší dny našich životů!

Kolem svátků a Vánoc je vždy i nejvíc času na vyrábění a všemožné tvoření, tak toho využívám! :)

Když jsem donesla adventní věnec babičce, tak měla obrovskou radost a tím pádem jsme ji měla i já! :)


Nezapomeň: "Úsměv trvá chvilku, ale někdy na něj vzpomínáme celý život."

Mějte se hezky a smějte se.
-Váš Kloboučník!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama