"Už je to tak, jsi vyšinutý potrhlík. Ale něco ti řeknu, to ti nejlepší jsou."

Člověk prochází změnami.

6. prosince 2016 v 15:00 |  Čajový dýchánek u Kloboučníka
Během našeho života projdeme spousty změnami, některé z nich si ani neuvědomujeme. Jsou pro nás tak běžné a každodenní, že je nevnímá jako něco důležitého, čemu bychom měli věnovat naši pozornost. Zvláštní skupinou jsou pak změny, které se staly cizím přičiněním nebo bez našeho "souhlasu" a nejsou u nás třeba ani vítány.


Zrovna dnes jsem přemýšlela, kdy jsem prošla změnou, ve které jsem přestala věřit v Mikuláše a Ježíška? Myslím, že mi bylo asi 7-8 a někdo ve škole mi řekl, že ty osoby neexistují a dárky nosí rodiče. Bylo to pro mě smutné období. A pro koho by vlastně nebylo? Tím, že přestaneme věřit v tyto kouzelné stvořeníčka, si musíme uvědomit, že přání jako je drak, raketa nebo poník se pod naším stromečkem opravdu neobjeví.

Dospíváme a tím se mění naše smyšlení a naše prioity. Někdy se mi po prioritách dětí stýská. Jako malá jsem řešila jen to, zda mám či nemám jít dnes ven, zda hračky opravdu ožívají a jestli v té skříni je příšera či nikoliv. Dnes už je toho mnohem více, moje maminka vždy říká, že školou dětství končí - myslím, že má pravdu. Dostaneme na svá bedra povinnosti, které rostou každým rokem, kdy postupujeme do vyšších a vyšších tříd.

Co když nás ale mění okolí? Například na mě je vyvýjen tlak ve škole, moji spolužíci neberou moji tichou stránka a možná bych mohla říct i jistou svědomitost. Nesetkávám se tak tedy s obdivem, navíc jako 15-ti letá dívka, která se nemaluje trošku vyčnívám mezi dospívajícími. Ale měla bych se měnit já? Nechci a pokud nechci, tak to dělat nebudu. Nikdo by neměl. Stálo by to za to? Určitě ne, protože pak bych se na sebe nemohla podívat do zrcadla, styděla bych se sama za sebe.

Každý bychom si měli uvědomit, že jsme jiní než ostatní a ostatní jsou jiní než mi. Každého postihne během života težká zpráva jako je smrt v rodině, ale i radostná jako je narození miminka. Každého tyto události jinak ovlivní a my bychom to měli respektovat. Přát mu štěstí a lásku do dalšího života.

Váš Kloboučník :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama