"Už je to tak, jsi vyšinutý potrhlík. Ale něco ti řeknu, to ti nejlepší jsou."

Leden 2017

Iluze - skutečnost?!

31. ledna 2017 v 17:40 Čajový dýchánek u Kloboučníka
Nezdá se vám někdy, že žijeme ve lžích? Pouhé domněnky, odhady, dohady a předpoklady? Může se někdo zajistit, že všechno tady je realita?

Co je a co není pravda? Samozřejmě někdo může tvrdit onu věc, co když je ale skutečnost jiná? Co když je vše jen prachbýdná lež, kterou nám média podsouvají?

Chybka?!

25. ledna 2017 v 18:04 Čajový dýchánek u Kloboučníka
Přemýšleli jste někdy o chybce, co se stala? Nemyslím takovou tu v testu, myslím nějakou zásadní ve vašem životě. Něco, co vás velmi a velmi ovlivnilo po dlouhou dobu.

Ten kdo tento blog čte delší dobu, tak se o mě již něco dozvěděl. Víte toho snad víc než většina mých přátel v okolí. Proč? Jsem zde jako anonym, proto se nebojím sem dát vše, co mě zrovinka napadne. Nemusím se totiž bát vaší odezvy.

Dáreček..

21. ledna 2017 v 12:13 Čajový dýchánek u Kloboučníka
Včera jsem byla příjemně a krásně překvapena od mladšího brášky a vlastně díky němu dnes vzniká tento článeček.

Výzva

20. ledna 2017 v 8:33 | Šklíba |  Mňoukání se Šklíbou
Každý den procházím městem a vidím, jak se ti lidičkové kolem mě mračí a šklebí. Všichni chodí jako mumie a bloumají kolem výloh obchodů. To je fakt krása. A tak jsem si dala takovou menší výzvu.

Posedlost a nadšení..

17. ledna 2017 v 15:00
Fanatismus - první, co mě napadlo, byla moje vášen v Harryho Pottera. No jo, jsem to já Potterhead, který se jen tak nezmění, zrovna tohle mi však nepřipadá, jako špatná závislost. Jen si tím usnadňuji život, někde mi zmizeli naušnice? To byl hrabák. Jo a hlavně máme doma přebytek škrken, protože ráno nikdy nemůžu najít 2 stejné ponožky. Jen mi to hold nikdo nevěří.

Silný nebo slabý?

15. ledna 2017 v 12:28 Čajový dýchánek u Kloboučníka
Síla vůle, díky ní bychom vše měly dokázat a překonat, co když ale není dostatečná?

Co když chybí a naše vůle se pomaličku drolí na malinké kousíčky duše?

Někdy je těžké číct si: "Tak teď jsem tady a já to zvládnu!"

Někdy mi připadá moje existence nezdůvodná.

Ťuk, ťuk.. Kdo tam? - Tady děda Mráz

14. ledna 2017 v 16:25 Smyšlená skutečnost Kloboučníka
Zima je je to nejzajímavější období. Děda Mráz tvoří kupečky na stromech, na zemi, květinkách a vlastně všude, kde jen může.

Slyšíš to? To jsou Vánoce. Odcházejí...

8. ledna 2017 v 17:19 | Šklíba |  Mňoukání se Šklíbou
Vánoce jsou pryč. Jedna jediná odporná věta, která mi dokonale zdeptala den. Vánoce jsou pro mě idylka. Nemusím do školy= nemusím ráno brzo vstávat= vstávám kolem 11. v televizi jsou pohádky, na stole cukroví, za okny sněží a doma je teplíčko. A když už někdy opustím svoje těžce vybojované místo v křesle, je to pro to, že moje čtyřnohá obluda potřebuje vyvenčit.

Dobře žít

7. ledna 2017 v 23:06 | Šklíba |  Mňoukání se Šklíbou
Tohle píšu ubrečená a usoplená. Právě jsem dokoukala Zlodějku knih. Už dlouho jsem si chtěla přečíst knížku, ale v knihovně byla vždy vypůjčená. Pokud je lepší než film, nedivím se tomu.
Tak teď budu mluvit o filmu. Je to ten typ příběhu, který vás donutí brečet, rozerve vás na kusy a pak, pokud se mu bude chtít a pokud to bude stát za to, vás zase složí zpátky. Teď právě pracuji na tom skládání. Potřebuju si nějak utřídit myšlenky, který mi v hlavě běhají, jako bílá myška v takovým tom kolečku.

Nakonci smrt říká, že když si v 99 letech přišel pro Liz, byl rád, že prožila svůj život dobře.

Celá kniha Život po tobě, kterou jsem dočetla nedávno, je o dobrém žití.

Ale co to sakra znamená? Dobře žít?