"Už je to tak, jsi vyšinutý potrhlík. Ale něco ti řeknu, to ti nejlepší jsou."

Dobře žít

7. ledna 2017 v 23:06 | Šklíba |  Mňoukání se Šklíbou
Tohle píšu ubrečená a usoplená. Právě jsem dokoukala Zlodějku knih. Už dlouho jsem si chtěla přečíst knížku, ale v knihovně byla vždy vypůjčená. Pokud je lepší než film, nedivím se tomu.
Tak teď budu mluvit o filmu. Je to ten typ příběhu, který vás donutí brečet, rozerve vás na kusy a pak, pokud se mu bude chtít a pokud to bude stát za to, vás zase složí zpátky. Teď právě pracuji na tom skládání. Potřebuju si nějak utřídit myšlenky, který mi v hlavě běhají, jako bílá myška v takovým tom kolečku.

Nakonci smrt říká, že když si v 99 letech přišel pro Liz, byl rád, že prožila svůj život dobře.

Celá kniha Život po tobě, kterou jsem dočetla nedávno, je o dobrém žití.

Ale co to sakra znamená? Dobře žít?


Upřímně, vůbec teď nevím, jestli to, co budu psát bude dávat smysl, nejspíš jako obvykle nebude, protože ta bílá myška se nechce ani na chvíli zastavit.

Co to teda je dobře žít? Jak to vypadá? Vůbec netuším, jak si to mám představit. Jak poznám, že žiju správně? Ucítím to ? Budu vědět, že to, co dělám je správné? A kdo sakra určuje, co je a co není správné? Jak teda mám žít správně?

Někdy mám pocit, že nežiju ani správně a ani špatně. Vlastně ani nevím nevím, jestli žiju, chápete mě? Já sama sebe totiž ne.

Někdo by můj život nazval spíš přežíváním, ale já si nemyslím, že bych jen přežívala. Snažím se si každý den užít. Každý den si najít něco krásného, protože jak říkal smrťák, nikdo nejsme nesmrtelní.

A tady se myška zastavuje. Zasekla se jen na tom "dobře žít". Zní mi to v hlavě jako nějaká mantra pořád dokola. A nejde to zastavit. Straší mě ty dvě slova. Bojím se, že nežiju dobře. Ale nevím, jak to poznat. Takže je se čeho bát? Když vám doktor neřekne, že máte rakovinu, budede se bát, že ji máte? Já opravdu nevím, protože myška je pořád zaseklá.

Chci žít dobře. Chci dělat jen dobré věci. Ale jak poznám, že jsou dobré?

Nemůžu myšku posunout dál.

Je to docela děsivý.

Možná bych se měla na všechny tyhle řeči prostě vykašlat, přestat filozofovat a dobře žít.

Šklíba
a myška
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama