"Už je to tak, jsi vyšinutý potrhlík. Ale něco ti řeknu, to ti nejlepší jsou."

Bez boje se nevzdám!

20. června 2017 v 17:02
A budu bojovat!

Znáte ten pocit, když je něco jen a jen vaše a nikdy se nevzdáte ani maličké naděje? Když víte, že šance na úspěch je malinká, ale vy přesto bojujete?

Když se snažíte ze všek svých sil abyste dokázali něco na čem vám tak moc záleží? Abyste předvedli, že za něco stojíte?

Tento pocit je někdy tak tíživí, ale když se vám váš cíl povede tak ta radost, to uspokojení - to je ten nejlepší zážitek, jaký se může stát.


Když vy sami vidíte, že ta snaha, to usilí a ta námaha za něco stáli. Když vidíte ten výsledek, ten uspokojivý konec vaší cesty.

Tam zjistíte, že to nebylo zbytečné. Tam zjistite, že život za něco stojí, stačí jen najít svůj cíl a pak se nevzdávat.

Ten cíl se je však někdy tak těžké stanovit, kdo může říct, že ten a ten je pro nás ten pravý? Kdo může posoudit, že zrovna tento přinese to tak očekávané uspokojení? Jen my.

Někdy mám pocit, že jsem svůj cíl našla, pak však dokážu přesně to, co jsem si přála a uspokojení se mi nedostane. Tady zjišťuji, že můj cíl byl zvolený špatně.

Máte ten pocit někdy také?

Někdy má na mě vliv i to okolí. Mám stanovené své cíle, kterých se nehodlám vzdát, ale moje rodina je nechce příjmout a připadají jí zbytečné a pak se dostávám do zmateného kruhu.

Je pro můj život důlěžité splnit tuto část cesty? A tady si vždy zapomenu říct, že ano! Protože, tento cíl jsem si z nějakého, možná zvláštního, ale důvodu nastavila, přála jsem si ho splnit, takže teď za něj musím bojovat. Musím dokázat, že je to to co dokáži a nesmím před ničím a nikým utéct!

A tak by to měl dělat každý. Může to být i malinký a hloupoučký cíl, ale je jen a jen váš a právě proto je tak obrovsky důležitý. Může vás totiž zavanout na úplně jinou stranu vašeho života.

"Nikdy neustupujte, nikdy, nikdy, nikdy, nikdy, v maličkostech ani velkých věcech, o kus ani o kousek, ledaže byste ustoupili cti a dobrému mravu. Nikdy neustupujte před nátlakem, nikdy se nepoddejte zdánlivě zdrcující převaze nepřítele." - Winston Churchill

Váš Kloboučník :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 20. června 2017 v 17:23 | Reagovat

Jdi si za svým snem tvrdě a bez toho, co ti tvrdí rodina :-)

2 D D | Web | 20. června 2017 v 18:07 | Reagovat

Bohužel znám jen ty špatné konce, o kterých se raději nemluví. Je hezké snažit se a bojovat, ale někde člověk také musí čerpat sílu. A někdy se sen nevyplní ať se snažíš sebevíc, protože tomu prostě nepřeje daná doba nebo místo, kde žiješ. Někdy tě tvé snažení rozdrtí a místo odměny na tebe bude čekat jen zatracení a ještě ke všemu pohrdání lidmi, kteří se také snaží a odmítají si přiznat, že to vždy vyjít nemusí. Neříkám, že se má člověk hned vzdávat a o ničem nesnít, ale myslím, že by se mělo mluvit i o tom, co dělat, když to nevyjde. Jak se s tím smířit a jak případně najít alternativu.

Já sám jsem se třeba vlastní pílí naučil cizí jazyk a učím se teď i druhý. Měl jsem díky tomu i skvělý koníček fansubování, ale kvůli změnám v legislativě ho již nemohu dál provozovat, protože bych mohl skončit s několika miliónovou pokutou na krku a moje rodina na ulici. Pověz mi tedy, jak mám bojovat proti zákonům a snažit se? Mám si hrát na anarchistu a přivést do bídy své nejblížší? Mám být svině a myslet jen na sebe a to, co mě naplňuje a zničit všechny kolem? Sám jsem vyrůstal v prostředí, kde jsem byl ten poslední na kom záleželo a nechci tohle nikdy udělat druhému. Raději zahodím svůj koníček, než abych ublížil.

3 zezivotasnilku zezivotasnilku | 21. června 2017 v 8:30 | Reagovat

[2]: Je težké se vyrovnat s neúspěchem, člověk se pak cítí jako by za nic nestál, jako by na něm a jeho úsilí nezáleželo. Co pak? Je to težké. Já mám oporu ve svém milouši, který se na tomto blogu podepisuje jako Šklíba. Můžu se jí svěřit se vším a kdykoliv, neodsoudí mě. Někdy mi postačí jen toto, někomu to říct, vědět, že mě někdo poslouchá a záleží mu na mě.

Některé zákony jsou zajímavé a zvláštní, nejsem soudce a právník tak nemoho říct zda jsou dobré či špatné. Můžu jen říci, že tě obdivuji, co jsi dokázal. Dokázal jsi sám sobě, že když o něco stojíš tak to dokážeš. Tento cíl jsi zvládl. Bohužel však tento úspěch nemůžeš využívat dál, třeba tak jak by jsi si přál, ale nepodléhel špatným myšlenkám. Jsi dobrý člověk, staráš se o svoji rodinu a myslíš na ně a to je podle mě dnes to nejdůležitější! Nejsi zaměřený jen na sebe a takových lidí už moc není.

Pokus se najít nějaké jiné uplatnění, třeba nabídni zda by někdo neměl zájem naučit se nový jazyk také. Zda by jsi nemohl dávat kurzy a podobně. Myslím, že někdo by tvoji pomoc ocenil.

Přeji ti aby se i další tvé cíle povedli.

4 zezivotasnilku zezivotasnilku | 21. června 2017 v 8:31 | Reagovat

[1]: Budu muset, moje cíle jsou někdy tak šílené, že se sama dostávám do stresu, ale nikdy se ho nehodlám vzdát, protože jsem si ho stanovila.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama