"Už je to tak, jsi vyšinutý potrhlík. Ale něco ti řeknu, to ti nejlepší jsou."

Životní postřehy Šklíby

Milé mé mladší já ...

17. března 2018 v 19:32 | Šklíba
Dnes jsem uklízela a našla jsem svoje deníky z doby už hodně vzdálené. Docela mě bavilo, jaká jsem byla, co mě trápilo, z čeho jsem měla radost. A pak jsem otevřela blog.cz a vykouklo na mě tohle téma, není to náhoda?

Tak tedy...

Mé milované mladší já,
ne, ten blonďatej kluk, do kterýho jsi byla zamilovaná, ti opravdu nenapíše. To jen aby bylo jasno. Ale netrap se kvůli tomu, jednou najdeš toho pravýho. Jen si musíš počkat. Možná budeš čekat dlouho, ale pak to bude stát za to. Věř mi.

Až budeš dospělá, nevyřeší se všechny problémy zázračně samy od sebe, naopak, bude jich ještě víc a budou složitější a proto se musíš naučit překonávat ty jednoduché.

Nenech si namluvit, že jsi méněcenná, protože nejsi, i když mi to asi nebudeš věřit. Jsi skvělá, nádherná bytost, která má právo zabírat na tomhle světě místo stejně jako ostatní. Nenech se od nich zvyklat, že jsi nic. Bojuj, protože bojovnice jsi, já to vím, znám tě mnohem líp než ostatní. Nejsí tlustá, nejsi malá, opravdu nemáš divný vlasy a to, že tě nebaví tělocvik, není tvoje chyba. Stejně tak není tvoje chyba, že se s tebou ostatní nebaví. Kašly na ně. Neví o co přicházejí. Ty opravdové přátele jednou najdeš. A ti s tebou pak zůstanou navždy.

Tvoje problémy s rodinou se jednou vyřeší. Mají tě rádi. Patříš k nim. Proto nebreč, když se občas pohádáte, nemá to cenu. Jednou na to přijdete.

Vážně není dobrý nápad chovat myši na půdě. Tvoje máma má pravdu a proto jí to nezazlívej, když ti to nedovolí. A koně asi taky mít nebudeš. Promiň nechci ti brát naději, ale myslím, že takhle to bude pro tebe lepší.

Vím, že ráda chodíš s hlavou v oblacích. Že přemýšlíš nad vecma, který by nikoho jinýho ani nenapadly. Že tvoji nejlepší kamarádi jsou tvoje kočky a jeden uslintanej pes, ale vím, že bys je za nic na světě nevyměnila, protože oni s tebou zůstanou až do smrti. A všechny je ode mě pohlaď a řekni jim, že je miluju a nikdy nepřestanu. Ale oni to vědí. Já vím, že to vědí, ale stejně jim to řekni.

Chci se ti omluvit. Moc jsem ti ubližila. Ubližovala jsem ti každý den a každou minutu a nebylo to ode mě správné. Měla jsem tě mít víc ráda, teď už to vím. Měla jsem si tě víc vážit a víc tě obdivovat, protože jsi vážně skvělá holka a jsem ráda, že jsem s tebou ten čas mohla být.

Život není jednoduchej. A není fér. Ale to si uvědomuješ. Prosím tě, drž se. Buď sama sebou. Nevzdávej se. Buď to TY.
Žij, užívej si každou minutu, protože život je krátkej a nesmíš ho promarnit.


Jsi úžasná. Skvělá. Hodná a milá. Obětavá. A taky silná. A proto tě nikdo nevidí, když brečíš. Bojuj.

Miluju tě.
Tvá Šklíba ♥
 
 

Reklama

Rubriky